Środki przeczyszczające - czy bardzo wyniszczyłam sobie organizm?

Witam, mam 19 lat (kwiecień 1992 rok). Od ponad dwóch lat nie potrafię się opanować od niebrania środków przeczyszczających. Gdy się załatwiam, widzę coś strasznego, w kale zauważam jakąś część układu pokarmowego. Nie wiem dokładnie, co to jest, ale nieciekawie to wygląda. Boję się, że mogłam sobie poważnie uszkodzić przewód pokarmowy. Boję się z tym iść do lekarza, ponieważ się wstydzę. Gdy jem, mój brzuch ogromnie rośnie, od żeber jest w porządku, ale już na podbrzuszu nie tyle co czuję dyskomfort, ale również podbrzusze jest pełne, wypukłe i to dosyć mocno (tak jest następnego dnia), ale od razu jak zjem, to mój brzuch momentalnie rośnie. Te tabletki, które biorę, powinno się stosować jedną na dobę, nie przekraczając okresu 7 dni, a ja doszłam do takiego stanu, że czasem 15 tabletek nie działało, ale czasem działa i biorę średnio po 15, 14 czy też 16 (kilka razy w tygodniu).

Boję się, że gdy pójdę do lekarza, to oni mnie wyśmieją i powiedzą, że to na własne życzenie. Bardzo chcę schudnąć, moją najniższą wagą było 48 kg, a najwyższą 59 kg. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo strasznie się denerwuję, co z tym mogłabym zrobić Dziękuję z góry!

Witam serdecznie,
nadużywanie środków przeczyszczających może spowodować poważne komplikacje zdrowotne.
Skutkiem tego może być np. spadek poziomu potasu prowadzący do zaburzeń rytmu serca, porażenie jelit i inne powikłania.
Nie wiem, jakie jest Twój BMI, ale wiele wskazuje na to, że cierpisz na bulimiczny typ anoreksji.
Twoje zdrowie jest w poważnym niebezpieczeństwie.
Koniecznie zgłoś się do internisty oraz do psychiatry.
Wiele osób przeżywa zakłopotanie na myśl o takiej konsultacji, nie powinno to jednak stać na przeszkodzie, abyś uzyskała odpowiednią pomoc. W gabinecie lekarskim często porusza się tematy intymne, osobiste. Lekarz z pewnością nie będzie z Ciebie drwił.
Serdecznie pozdrawiam