Jakie są skutki środków przeczyszczających?

Witam! Jakiś czas temu napisałam wiadomość do lekarza w sprawie bulimii (na tym forum). Nadużywam środków przeczyszczających, a następnie (jak to bywa u bulimii) obżeram się, a mój brzuch jest wypięty, większy, jakbym była w ciąży. To nie jest miłe, komfortowe uczucie. Coś na zasadzie wody. Jakby mój brzuch był wypełniony wodą. Czy te skutki są już nieodwracalne? Nie chcę mieć takiego brzucha, ani tym bardziej się tak czuć. Gdy się załatwiałam, to zauważyłam w kale coś niepokojącego. Tak jakby część jelita, czy czegoś się oderwała. Myślałam, że to nie możliwe, ale jak widać jest. Przestraszyłam się, ale to mnie nie zatrzymało, by kolejny raz wziąć tabletki przeczyszczające. Nie chcę iść do lekarza, bo się tego wstydzę! Bardzo proszę o jakąś radę, pomoc. Może są jakieś tabletki, aby przywrócić swój stan do tego przed braniem tabletek przeczyszczających?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zastanawiam się, jakiej pomocy oczekujesz. Zaburzeń pracy jelit oraz bulimii nie da się wyleczyć przy pomocy porad on-line. Udzielając Ci ostatnio odpowiedzi, prosiłam byś zgłosiła się jak najszybciej do lekarza – ze względu na ryzyko niebezpiecznych powikłań. Chciałabym uniknąć sytuacji, w której zadawanie przez Ciebie pytań na łamach naszego serwisu opóźnia fachową pomoc i leczenie. W swojej poprzedniej odpowiedzi szczegółowo opisałam Ci, jakie spustoszenie w Twoim organizmie powodują leki przeczyszczające.

Proszę, abyś zgłosiła się do lekarza, aby wykonać niezbędne badania, a następnie rozpoczęła psychoterapię. Leczenie zaburzeń odżywiania to nie kolejne tabletki, lecz rozwiązywanie problemów emocjonalnych. Wstyd i niepokój związany z wizyta u lekarza jest naturalny, przeżywa go wiele ludzi. Jeśli jednak zależy Ci na sobie, swoim zdrowiu – musisz go pokonać.

Z pozdrowieniami