Jakie są skutki nadmiernego picia herbat przeczyszczających?

Mam 17 lat i chorowałam na anoreksję, w zasadzie jeszcze nie do końca się wyleczyłam. Mam niedowagę - przy wzroście 160 cm ważę 44 kg. Dalej mam pewne nawyki i chciałabym prosić o obiektywna ocenę tego, co robię. A wiec tak.., jednego dnia jem bardzo dużo, a przez następne 2-3 dni nic, przy czym piję bez przerwy czerwoną herbatę i litry wody. Ostatnio zaczynam odczuwać skurcze, zmęczenie i co mnie zaniepokoiło, jakby wolniejsza praca serca. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie skutki nadmiernego picia herbat przeczyszczających i wody. Bardzo proszę o pomoc! Potrzebuję obiektywnej opinii.

Witam serdecznie,
skutkiem nadmiernego przeczyszczania może być spadek poziomu potasu we krwi. Potas jest mikroelementem niezbędnym dla prawidłowej pracy serca i mięśni. Zbyt mała ilość potasu grozi zaburzeniami rytmu serca. Nadmierne męczenie się, ospałość, znużenie też mogą wskazywać na zaburzenia elektrolitowe. W takim przypadku konieczne jest badanie lekarskie i badania laboratoryjne.

Wszystko wskazuje na to, że nadal chorujesz na anoreksję. Nie musisz się głodzić - możesz stosować inne sposoby (np. intensywne ćwiczenia lub środki farmakologiczne) - aby mieć anoreksję.

Proszę, abyś jak najszybciej zgłosiła się do lekarza rodzinnego oraz do psychiatry.

Serdecznie pozdrawiam