Lęk przed przytyciem i stosowanie leków przeczyszczających

Mam 28 lat. Waze 51 kilo. Odchudzalam się. Moja waga sprzed roku 64 kilo. Nie akceptuje swojego ciała. Jem mało. Oszukuje samą siebie ze nie jestem głodna. Ostatnio ciągle myślę o jedzeniu. Mam napady jedzenia słodyczy w ogromnych Ilościach. Boję się przytyć. Potem mam wyrzuty sumienia i biorę tabletki przeczyszczające. Czy to już anoreksja?

Witam,

Anoreksja to złożony problem, którego efektem jest zaburzenie jedzenia - np. strach przed wzrostem wagi, wstrzymywanie się od jedzenia. Napady jedzenia, a potem przyjmowanie leków przeczyszczających ma też powiązanie z bulimią.
Myślę, że należałoby zgłosić się do psychologa lub terapeuty. Proszę pamiętać, że jedzenie jest tylko efektem, który Pani widzi, a prawdziwa przyczyna znajduje się głębiej i wynika z jakiś nierozwiązanych kwestii.

Polecam przynajmniej jedno spotkanie ze specjalistą - wizyty u psychologa/psychiatry są refundowane.

Pozdrawiam,
A. Erdmann
www.kalorynka.pl