Stale powracający wyprysk na na nosie

Mam dokuczliwy problem. Od mniej więcej 6 miesięcy na końcu nosa bliżej lewej strony stale pojawia się wyprysk. Bolesny, nie da się wycisnąć ale skóra zaczerwieniona i wybrzuszona. Myslalam ze to od slonca no ale jest listopad a to cholerstwo znowu wyszlo. Za pare dni sie zagoi potem 2 tyg przerwy i od nowa. Co mam zrobic zeby sie nie pojawilo wiecej? Mam 56 lat wiec to tradzik mlodzienczy nie jest. Stale wylazi w tym samym miejscu. Krepujace i wkurzajace . W żadnym innym miejscu nie wyskakuje

Klucz do całej sprawy zawiera się w stwierdzeniu: "nie da się wycisnąć". Próby wyciskania i inne manipulacje powodują, że to nigdy się nie zagoi i będzie powracać. Błędne koło. Dlatego należy przestać, a po drugie - pójść do dermatologa i leczyć.