Stan po poronieniu - czy jestem w ciąży?

Witam,
mam taki problem! 2 miesiące temu poroniłam w 6 tyg. ciąży samoistnie. Ostatnią miesiączkę miałam 11.03.2010 r. Razem z przyszłym mężem staramy się o dziecko. 3 dni temu zrobiłam pierwszy test i pozytywny, choć ta druga kreska była mało widoczna, ale była, potem kolejne i też pozytywnie. Wczoraj jak poszłam do lekarza powiedział mi, że jest jeszcze za wcześnie i kazał mi przyjść za dwa tyg., żeby się upewnić czy to ciąża! Powiedział, że najważniejsze jest to że testy są pozytywne i nie mam się o co martwić, ale czy to możliwe, że się udało?

Proszę o odpowiedź.

Witam!

Ponieważ testy ciążowe są pozytywne, oznacza to, że doszło do zapłodnienia. Testy wykrywają obecność hCG - hormonu produkowanego przez zarodek po zagnieżdżeniu w macicy.
Lekarz poprosił o ponowną wizytę za 2 tygodnie, ponieważ na tym etapie nie da się wychwycić jeszcze żadnych zmian w badaniu ginekologicznym ani USG.

Lekarz odniósł się z pewną ostrożnością do wyników testu, ponieważ wczesne ciąże dość często ulegają poronieniu (nawet 20-25%). Na kolejnej wizycie powinno się już wyjaśnić, czy wszystko jest w porządku. Na razie wszystko wskazuje na to, ze zostanie Pani mamą.