Stan po przebytym złamaniu w tylnej części lewego otworu dla tętnicy kręgowej
WYNIK TOMOGRAFU KOMPUTEROWEGO :STAN PO PRZEBYTYM ZŁAMANIU W TYLNEJ CZĘŚCI LEWEGO OTWORU DLA TETNICY KREGOWEJ.CELEM ZAWARTOŚCI KANAŁU WSKAZANE WYKONANIE MR. CO OZANCZA TEN WYNIK PROSZE O ODPOWIEDZ

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam. Wynik badania świadczy o przebytym urazie kręgosłupa szyjnego. Rtg jest jednak dość grubym badaniem które nie uwidacznia wielu nieprawidłowości np. ewentualnego ucisku na struktury nerwowe, w związku z czym konieczne jest pogłębienie diagnostyki o rezonans magnetyczny.
Dokłądnie to co jest napisane - stan po przebytym złamaniu - prawdopodobnie kiedys doznał Pan urazu któryPan kojarzy bądź też nie. Uraz oczywiście dotyczy odcika szyjnego.
Wykonanie MRI (rezonansu) odcinka szyjnego kregosłupa ma za zadanie zobrazowanie czy nie ma ucisku na tetnice kregowa.
Tetnice kregowe wraz z tetnicmi szyjnymi daja krazenie do mózgu
Ucisniecie tetnicy kregowejmoze dawac niebezpieczne konsekwencje dla krazenia mozgowego