Stan zapalny wynikły pod wypełnieniem zęba

Witam. Otóż miałam robioną górną szóstkę. Pani doktor założyła mi wypełnienie (amalgamat), ale ząb zaczął boleć. Po kilku wizytach u dentysty i chodzeniu z bólu po ścianach okazało się, że pod wypełnieniem zrobił się stan zapalny. Pani doktor ściągnęła wypełnienie i poddała ząb leczeniu kanałowemu. I tu moje pytanie, czy to normalne że ząb mimo leczenia kanałowego dalej boli? (jedną z wizyt mam za sobą, drugą mam za 5 dni)

Witam, nie wiem, czy dobrze zrozumiałam ale ząb jest jeszcze w trakcie leczenie. Podaje Pani zbyt mało informacji, np: czy był obrzęk, czy ząb był zatruwany a może nerw był usuwany w znieczuleniu, czy był wysięk z kanału. Wiele czynników wpływa na proces leczenia i od nich zależy stan i reakcja zęba. Z reguły nawet przy zapaleniu miazgi III stopnia lek zakładany do kanału tez nie działa od razu a niestety trzeba zaczekać na efekt. Jeżeli ma Pani wątpliwości to proszę wrócić do gabinetu i porozmawiać z lekarzem. Pozdrawiam