Stosowanie Bisoratio a 11. tydzień ciąży

Witam. Aktualnie jestem w 11 tygodniu ciąży i przyjmuję codziennie 1/2 tabletki bisoratio 5 ponieważ mam zaburzenia rytmu serca oraz nadciśnienie spowodowane powikłaniami po zapaleniu mięsnia sercowego. Lekarz kardiolog nie zmienił mi leku w czasie ciąży tłumacząc że nie ma aż takiego wpływu na dziecko jedynie może mieć wpływ na jego tętno w późniejszym etapie ciąży. Natomiast na internecie i na ulotce ewidentnie pisze że może wpływać na płód powodując nawet jego obumarcie i niedotlenienie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu i stosować się do jego zaleceń. Jeśli wątpi Pani w prawidłowość zaleconego postępowania, proszę skonsultować się z innym specjalistą kardiologiem lub ginekologiem.