Stosowanie Diosminexu przy hemoroidach

Od kilku dni męczę się kolejny raz z hemoroidami, zauważyłam, że na gulce zrobił się teraz krwiak...stosuję maść, a od wczoraj diosminex, obecnie nie mogę się udać do lekarza bo straciłam ubezpieczenie zdrowotne, co jeszcze mogę zrobić żeby poprawić ten stan?Jestem już zmęczona ciągłymi nawrotami choroby, obecnie gulka jest twarda, zrobiła się sina, nie wiem czy świadczy to o polepszeniu czy pogorszeniu...mam problem z siadaniem i wstawaniem...proszę o pomoc - w ciągu kilku dni będę ubezpieczona

Prawdopodobnie cierpi Pani na zakrzep hemoridalny. Nazwa jest podobna ale z hemoroidami ma niewiele wspólnego. Choroba cofa się samoistnie ( goi ) w ciągu 4-6 tugodni. Może się też zdarzyć, że zakrzep pęknie, wypłynie z niego krew- wtedy to gojenie jest szybsze.