Stosowanie Euthyrox oraz wyniki badania hormonów tarczycy i wypadanie włosów

witam. Mam 24 lata pół roku temu endokrynolog przepisała mi 12,5mg euthyrox. moje tsh wynosiło 3,4. Teraz mam tsh2,6(norma 0,27-4,2) uznała że dla osoby w moim wieku jest inna norma. moje ft4 teraz 15,02(12-22),prolaktyna 237,1 (83-622). Strasznie wypadają mi włosy, do tego od jakiegos czasu mam swiąd skóry który po chwili ustępuje. Boję się że będe łysa..Moje pytanie brzmi czy jest konieczność wybrania się do lekarza? oraz czy brać dalej euthyrox? proszę o odpowiedź. pozdrawiam

Dzień dobry,

W Pani wieku optymalne TSH to TSH poniżej 2,5. Z doświadczenia wiem, że w niektórych przypdakach zamiana preparatu z Euthyroxu na Letrox powodowała ustąpienie świądu skóry (można spróbować). Jeśli chodzi o włosy, to proszę pokazać się endokrynologowi, być może jest jeszcze inna przyczyna ich wypadania, np. nadmiar androgenów lub nadwrażliwość receptorów na krążące androgeny, których stężenie jest w normie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz