Stosowanie Flueksytyny a picie alkholu

Jestem alkoholikiem i nie pije od 4 lat. Jednak ostatnio bardzo często mysle o napiciu sie. Biorę fluoksetyne od 3 lat po dwie tabletki dziennie. Słyszałem, ze nie absolutnie wolno miksować alkoholu z fluoksetyna. Zdecydowałem sie, ze odstawię fluoksetyne, bo boje sie, ze zapije. Moje pytanie brzmi: kiedy mogę spokojnie zacząć pic alkohol, po odstawieniu fluolsetyny. Ile musi minąć czasu po odstawieniu tego antydepresantu, abym mógł sie bezpiecNie napić? To samo dotyczy disulfiram,

Witam,
To jest zły pomysł! 4 lat abstynencji i na nic Pana wysiłek? Jeżeli ma Pan nawrót choroby, to trzeba skorzystać z pomocy terapeuty, wsparcia grupy AA, ew. zastosować lek obniżający głód alkoholu czyli Selincro. Zaprzestanie leczenia fluoksetyną po to, by się napić - to poddanie się nałogowi.
Pozdrawiam.

Dzień dobry. Choroba alkoholowa jest skutkiem, nie przyczyną trudności. Chcąc poradzić sobie z nią, proszę podjąć terapię psychologiczną. Warto uwolnić się od potrzeby sięgania po alkohol i wzmocnić poczucie kontroli nad życiem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/