Stosowanie lasera w usuwaniu jasnego owłosienia

Witam. Przegladalam forum na temat usuwania jasnego owlosienia, i znalazlam odpowiedz Pana Doktora o uzyciu lasera z zielona indocyjanina. Nie moge znalezc informacji na ten temat online. Jak skuteczny jest ten zabieg? Czy mozna go uzywac na duze powierzchnie ciala? Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

Rzeczywiście, skuteczność epilacji laserowej w usuwaniu jasnego owłosienia, ze względu na brak/małą ilość chromoforu docelowego jest ograniczona. Terapia fotodynamiczna z zastosowaniem fotouczulaczy jest w fazie prób. Alternatywą jest elektroliza epilacyjna, której nie stosuje się na dużych powierzchniach.

Lasery diodowe nowej generacji coraz skuteczniej radzą sobie z włosami jasnymi ( oczywiście oprócz siwych). Proszę sie skonsultować z lekarzem wykonującym takie zabiegi.