Stosowanie leków i epizod maniakalny przy ChAD

Witam! Jestem studentem, mam 24 lata. Niespełna rok temu rozpoznano u mnie ChAD. Zaczeło się od depresji po rozstaniu z dziewczyną, następnie wystąpił tzw. epizod maniakalny i ponownie popadłem w depresję. Lekarze dopasowali mi leki, aktualnie biorę rano: Aripiprazol 15 mg 1/2 tabl., Lafactin 75 mg 1/2 tabl. oraz wieczorem Lamotrix 50 mg. 1 tabl. Aktualnie mam problem z wczesnym zasypianiem i póżnym wstawaniem. Czy jest to wskazanie do zmiany leków?

Rozumiem, że cierpi Pan na nadmierna senność? Podobny objaw może pojawiać się w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Warto skonsultować się ze swoim lekarzem odnośnie tych trudności- być może można na nie wpłynąć farmakologicznie lub też będzie potrzeba podjęcia konsultacji z psychoterapeutą i przyjrzenia się objawowi z psychologicznego punktu widzenia.

Witam,
Prawdopodobnie depresja po rozstaniu była tylko czynnikiem wywołującym ,ale uraz decydujący wydarzył się wcześniej i spowodował szczególną wrażliwośc na podobne doświadczenia.Skoro reakcja była aż tam silna,radziłabym skorzystać równolegle z pomocy psychoterapeuty,gdyż leki mogą zadziałać wyłącznie na objawy a przecież życie niesie wiele trudnych doświadczeń i byłoby szkoda,gdyby obecny epizod zablokował następne kontakty z kobietami,jako zbyt ryzykowne.
Bardzo zachęcam,niezaleznie od leków.Skierowanie może zapisać lekarz.Można też sorzystać z praktyki prywatnej terapeuty.
Pozdrawiam i zachęcam.