Stosowanie leków ze względu na wysoki poziom prolaktyny i nadwaga

Witam od miesiąca biorę euthyrox 25 i castagnus (ze względu na wysoki poziom prolaktyny) mam nadwgę a przez ten miesiąc doszło jeszcze 5 kg pomimo aktywności fizycznej. Do endokrynologa na następną wizytę umówiona jestem na lipca (masakra). Czy moja dawka euthyroxu jest prawidłowa a może ją zwiększyć?może wówczas moja waga chociaż stanie w miejscu. Mam 37 lat 159cm wzrostu i ważę obecnie 75kg(nigdy tyle nie ważyłam ). jestem przerażona proszę o pomoc

Magdalena StusiĹska

Dawkę Euthyroxu ustala się w oparciu o wyniki badań hormonów tarczycy- niestety, nie można jej zwiększyć ot tak. Proszę pomyśleć jeszcze nad zmianą diety do aktywności fizycznej- powinno pomóc.