Stosowanie leku Seronil oraz zmęczenie i senność

Witam!Mam problem a zarazem pytanie od 3 lat przyjmuję lek Seronil 20mg rano i w południe po jednej tabletce jednak do dwóch tygodni jestem ciągle zmęczona bardzo dużo śpię oraz nie mam na nic ochoty najlepiej nic bym nie robiła.Proszę o pomoc i mam pytanie czy mogę brac jeszcze jedną tabletkę wieczorem aby mój stan się poprawił kiedy brałam po jednej tabletce miałam te same objawy więc psychiatra kazał wziąśc drugą w południe mam zaburzenia lękowe z agorofobią i wizytę dopiero za 1,5 m.

W takiej sytuacji należy rozpocząć psychoterapię. Farmakoterapia- konieczna i pomocna- nie jest wystarczającą metodą poradzenia sobie z opisanymi przez Panią trudnościami (zab lękowe i agorafobia). Leki bowiem działają tylko na objawy, a nie na przyczyny trudności. Nie pozwalają przez to poradzić sobie z nimi na trwale i zapobiegać nawrotom.

Witam Panią!
Przede wszystkim aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Samodzielnie proszę nie modyfikować dawki preparatu, ponieważ Seronil stosowany wieczorem może wywoływać bezsenność. Jeśli działanie leku wydaje się Pani za słabe na kolejnej wizycie lekarz może zmienić dawkę lub zdecydować się na inny preparat. Dodatkowo proponuję wizytę u psychoterapeuty i rozpoczęcie terapii zaburzenia lękowego w nurcie poznawczo-behawioralnym, który jest bardzo skuteczny szczególnie przy wspomaganiu farmakologicznym jakie Pani stosuje.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn