Stosowanie Loperamidu po usunięciu jelita cienkiego

Witam Mieszkam za granica Polski,przeszlem operacje usuniecia okolo 1 metr jelita cienkiego i czesc grubego mam chorobe lesniowskiego-crona.ostatnio bylem w Polsce przeszlem rozne testy (krew,kal,)badania gastroskopia i kolonoskopia.Mam problemy z biegunkami,nadmieniam ze uwazam co jem nie pale prawie wcale nie pije..Lekarz u ktorego bylem w Polsce doradzil mi codziennie brac LOPERAMID bo biegunki mnie wykoncza moje jelito grube wyglada zle,czy moge brac przez dlugi czas loperamid?ADAM pozdraw

Witam. Nie ma co prawda przeciwwskazań do codziennego stosowania loperamidu, takie postępowanie nie jest jednak zalecane gdyż nie prowadzi do wygaszenie procesów zapalnych toczących się w jelicie. Konieczne jest wdrożenie celowane terapii pod kierunkiem gastroenterologa (kortykosteroidoterapia, leki biologiczne i modyfikujące przebieg choroby).