Stosowanie maści silikonowej i plastrów po zabiegu wycięcia

Witam. Jestem po zabiegu wycięcia, moja blizna jest na etapie gojenia. Minęło 1,5 miesiąca, nadal jest czerwona i zauważyłam, że zaczynają być lekko widoczne ślady po szwach. Stosuję maść silikonową na oczyszczoną skórę, wmasowuję i czekam aż wyschnie. Potem naklejam plaster silikonowy, by nie wycierało się w ubranie. Powtarzam co 24 godziny. Czy coś robię źle? Czy stosowanie maści silikonowej i na to jeszcze plastra silikonowego ma w ogóle sens czy to właśnie za dużo i tak się nie powinno?

Jeśli gojenie przebiega normalnie, nie ma potrzeby stosować żadnych środków. Blizna jest jeszcze czerwona i może tak być jeszcze długo, wystarczy cierpliwie poczekać i zblednie.