Stosowanie Metronidazol na zakażenie pochwy

Witam, pH pochwy mam w granicach normy, a lekarz przepisał mi metronidazol i powiedział, że mam zakażenie bakteryjne. Czytałam, że przy prawidłowym pH jeśli mamy jakąś infekcję to grzybicę. Podwyższone pH świadczy z kolei o zakażeniu bakteryjnym. Ja co prawda serowatych, białych upławów nie mam, ale występuje obrzęk sromu i świąd (czego podobno również w przypadku zakażenia bakteryjnego nie ma). Jak to w końcu jest?

Aleksander Ropielewski

Faktycznie w infekcjach bakteryjnych dochodzi do zmiany pH, która nie występuje w przypadku infekcji grzybiczych. Obrzęk sromu jest również możliwy. Wiele zależy od fazy infekcji. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie jestem w stanie się wypowiedzieć odnośnie powodu Pani dolegliwości i konieczności stosowania metronidazolu.