Stosowanie Octeniseptu i pudru z anestezyną na półpaśca

Witam, moja 6-letnia córka dostała półpaśca. Od tygodnia siedzi w domu. Wcześniej miała małą plamkę na lewej łopatce natomiast dzisiaj zauważyłam, że przeniosło się jej na środek plecków. Co mogę stosować aby jej złagodzić objawy. Mam w domu Octenisept i puder płynny z anestezyną - mągę tym ją smarować. Ile powinna siedzieć w domu, czy może na trochę wychodzić na dwór? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry I kierować się jego zaleceniami.

Aleksander Ropielewski

Nie ma bezwzglednych przeciwwskazań do wychodzenia na dwór czy pójścia do przedszkola jednak należy się liczyć z ryzykiem infekcji ponieważ wirusy z grupy herpes silnie osłabiają odporność. Jako leczenie przeciwbólowe stosuje Pani odpowiednie środki. W przypadku bardzo nasilonych bólów można spróbowac mocniejszych środków przeciwbólowych zawierających opiaty.