Stosowanie piłki gimnastycznej jako alternatywa siedziska

Witam Zakupiłem dzisiaj piłkę gimnastyczną w celu zastosowania jako siedzisko alternatywne- mam skoliozę i przy dłuższym siedzeniu przy komputerze odczuwam bóle w okolicach lędźwiowych- przeczytałem w internecie zdanie "Oznacza to, że można jej używać jako zamiennego siedziska, lecz nie dłużej niż 2 godziny dziennie w przypadku zastosowania do siedzenia ciągłego -praca przy komputerze, odrabianie lekcji."- nie zostało jednak wyjaśnione dlaczego 2h- stąd moje pytanie- czy to prawda? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Zapewne autorowi chodziło o to że nie można długo siedzieć w jednej pozycji i konieczny jest jakiś dodatkowych ruch. Przejście się po pokoju, trochę gimnastyki.