Stosowanie preparatu Acetomale i odchudzanie

Dzień dobry.Nazywam się Marzena i mam 27 lat. Mam lekka nadwagę i chciałabym schudnąć około 10 kg Zastanawiam sie nad kupnem preparatu acetomale. Czy ten preparat jest rzeczywiście bezpieczny w stosowaniu jak opisuje producent? Czy nie bedzie zadnych szkodliwych skutkow dla organizmu? Zalezy mi na bardzo na odchudzeniu dlatego jestem na diecie, cwicze ale nieregularnie. Bo nie zawsze pozwala na to czas i być może dlatego efekty mojego odchudzania jak dotad sa marne Z tego co przeczytałam w ulotce  ten prepearat daje duze możliwości tylko czy można temu wierzyć. Bardzo proszę o rade czy warto brac ten acetomale.

Mgr Martyna GorczyĹska

Niestety ale przy odchudzaniu nie ma drogi na skróty - gdyby były jakiekolwiek skuteczne preparaty to nie byłoby w naszym społeczeństwie problemów z nadwagą. Jedynym wyjściem, jeżeli chce Pani schudnąć skutecznie, bez efektu jojo jest zrównoważona dieta i aktywność fizyczna. Dieta powinna się składać z 5 regularnych posiłków. Powinna być bogata w warzywa i owoce, nabiał, produkty pełnoziarniste, kasze i tłuszcze roślinne. Należy unikać słodyczy, smażenia i produktów wysoko przetworzonych. Nie powinno się stosować dieta niskokalorycznych - może przynieść to więcej szkody niż pożytku (spowolnienie przemiany materii, niedobory).

Magdalena Mroczek

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów odchudzających mających status suplementów diety. Acetomale jest jednym z nim. Dostępny jest w aptekach w postaci kapsułek. W swoim składzie zawiera dwa składniki czynne: ekstrakt ze szparagów oraz ocet winny. Jest to produkt oparty na składnikach naturalnych i bezpieczny. Tabletki te mają hamować apetyt na słodycze, oddziaływać na enzym leptynę, która odpowiedzialna jest za apetyt, eliminują napady głodu, stabilizują poziom cukru w organizmie. Jest to jeden z pierwszych suplementów dostępnych na rynku. Preparat dostępny jest w Polsce.

Acetomale nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. W przeciwieństwie do niektórych innych suplementów diety, można go stosować za to u osób chorych na nadciśnienie, z podwyższonym stężeniem cholesterolu, chorujących na tarczycę, wrzody oraz cukrzycę. Zalecane jest przyjmowanie 2 kapsułek dziennie.

Należy pamiętać, że w procesie odchudzania suplementy mają działanie jedynie wspomagające. Proces odchudzania odbywa się przy pomocy diety i ćwiczeń. Najlepiej jest spożywać regularnie kilka posiłków dziennie, bogatych w owoce i warzywa, unikać potraw smażonych, a zastąpić je duszonymi, unikać słodyczy, nie jeść przed snem etc. Dieta ma sens jedynie połączona z wysiłkiem fizycznym, bo tylko wtedy da długotrwałe efekty. Suplementów nie wolno traktować jako "cudowną pigułkę na odchudzanie", bo takiego działania nie mają.