Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie żelu Octenisept na poparzenie

Dzień dobry mam dosyć głębokie poparzenie palca co najlepiej stosować Byłem u hirurga przepisał mi oktaniset w żelu ale po każdym nałożeniuzelu i opatrunkiem zrywam to co mi wyschło proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Octenisept w żelu jest środkiem odkażającym i właściwe jego stosowanie jest skutecznym leczeniem niewielkich oparzeń. Proszę wykonywać opatrunki z jałowej gazy i nie zawiązywać ich ściśle, tylko tak, aby rana nie brudziła się.
Można również spróbować przykrycia rany opatrunkiem hydrożelowym. Warstwa żelu jest gruba i wtedy możliwe jest wykonanie bardziej przylegającego opatrunku.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy