Stosowanie żelu Octenisept na poparzenie

Dzień dobry mam dosyć głębokie poparzenie palca co najlepiej stosować Byłem u hirurga przepisał mi oktaniset w żelu ale po każdym nałożeniuzelu i opatrunkiem zrywam to co mi wyschło proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Octenisept w żelu jest środkiem odkażającym i właściwe jego stosowanie jest skutecznym leczeniem niewielkich oparzeń. Proszę wykonywać opatrunki z jałowej gazy i nie zawiązywać ich ściśle, tylko tak, aby rana nie brudziła się.
Można również spróbować przykrycia rany opatrunkiem hydrożelowym. Warstwa żelu jest gruba i wtedy możliwe jest wykonanie bardziej przylegającego opatrunku.