Stosowanie Zolafren i częste bóle głowy

Czy jeżeli brałem Zolafren 1.5 roku i go nagle odstawiłem i potem przez następne pół (a nawet jeden rok) bolała mnie często głowa i czułem odrealnienie od świata, mogło się coś poważnego stać? Przykro mi o tym mówić ale zrobiłem to w tajemnicy przed lekarzem bo się z nim nie zgadzałem ale już wcale nie chodzę do psychiatrów. Dziwnie się czuję, może zrobić tomografię głowy albo rezonans głowy? Ile trwa czas opuszczenia go przez organizm? Brałem dawkę 5mg raz dziennie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Mimo wszystko zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej. Opisane objawy- szczególnie, jeśli utrzymują się dłużej niż kilka dni- powinny być skonsultowane przez lekarza, który zaproponuje dalsze leczenie (leki, psychoterapia itp). Warto to wyjaśnić zamiast przeżywać objawy i niepokój z nimi związany.

Nie jest rozsądnym odstawianie leków bez konsultacji z lekarzem, choć oczywiście ma Pan prawo nie zgadzać się z nim. Jednak objawy związane z odrealnieniem od świata są niepokojące.Proszę spróbować porozmawiać z psychologiem. Pracujemy w Poradniach Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ.

Inną drogą może być wykonanie tomografii komputerowej.

Życzę zdrowia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl