Stosunek podczas antybiotykoterapii w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. przyjmuję antykoncepcje hormonalną(sidretella 30 ) od kilku miesięcy. w dniu przyjęcia 11 tabletki zaczęłam równiez brać antybiotyk(Amoxiklav 1000). w 14 dniu doszło do niezbezpieczonego dodatkowo stosunku. czy jest możliwośc że antybiotyk osłabił działanie antykoncepcji i mogę być w ciąży?

Witam,
tak - w czasie przyjmowania antybiotyku i do 7 dni po jego odstawieniu należy stosować dodatkową antykoncepcję.
Mogło dojść do osłabienia skuteczności działania antykoncepcji.