Stosunek przerywany w trakcie okresu

Odbyłam stosunek przerywany w trakcie okresu, tzn. dokładniej 3 i 4 dnia. Cykle wcześniej miałam regularne co 28 dni. Czy możliwe jest, abym była w ciąży? Okres znacznie mi się opóżnia, już 5 dzień mija i czuję nawet pobolewań brzucha. Proszę o wyjaśnienie, czy jest to prawdopodobne, abym była w ciąży, biorąc pod uwagę to że wg mojego lekarza można zaraz po okresie kochać się bez większego ryzyka?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprostszym i najszybszym sposobem na przekonanie się, czy jest się w ciąży, jest zrobienie testu ciążowego - do nabycia w aptece bez recepty, koszt: od 5-20 zł. To, co mówił Pani lekarz jest w wielu przypadkach prawdziwe, ale jeśli nie może sobie Pani aktualnie pozwolić na ciążę, to radzę stosować jakąś metodę antykoncepcyjną, a nie opierać się na takich założeniach. Uważa się, że plemniki żyją około 3 dni, ale niektóre źródła podają, że może to być czasami nawet 5 dni. Jeśli więc kobieta współżyłaby tuż po miesiączce, czyli np. 6 dnia cyklu, a owulacja nastąpiłaby u niej np. 9 dnia, to możliwe byłoby poczęcie...

Pozdrawiam!