Strach przed urodzeniem chorego dziecka

witam od paru miesięcy mój maż nalega aby mieć drugie dziecko jedno już mamy ma 4 lata ja mam 28 ale czytając o dzieciach które rodzą się chorę ta myśl o ciąży mnie odchodzi ponieważ boję się że może nas spotkać coś takiego samego w mojej ani męża rodzinie niby nie było jakiś chorób aby móc to odziedziczyć ale ten strach mnie przeraża co mam zrobić gdyż sama pragnę dziecko

Witam.Uważam że potrzebna będzie konsultacja z psychoterapeutą który przyjrzy się przyczyną Pani lęku.Wnioskuje że nie ma realnych powodów do obaw więc pomoc psychoterapeuty powinna przynieść ulgę.Pozdrawiam