Jakie jest ryzyko urodzenia dziecka z downem lub autyzmem?

Witam. Mój brat ma dwoje dzieci, jedno ma Zespół Downa, a drugie Autyzm. Nigdy wcześniej w naszej rodzinie nie występowały takiego rodzaju wady. Ja mam porażenie mózgowe dziecięce i chciałabym mieć dziecko. Obawiam się, że może również być chore. Jakie jest ryzyko obciążeń genetycznych w tym przypadku, oraz czy powinnam jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić badania genetyczne pod kątem tych chorób? Pozdrawiam.

Witam!
Porażenie mózgowe, na które Pani.choruje może mieć różne przyczyny. Jedną z nich stanowią aberracje chromosomalne, czyli czynnik genetyczny.. Nie wiem, jaka jest przyczyna porażenia w Pani przypadku.
Poza tym wspomina Pani o zaburzeniach neurorozwojowych u dzieci brata.
Dlatego sądzę, że będzie najlepiej, jeśli zwróci się Pani do lekarza genetyka na swoim terenie.
Będzie najbardziej kompetentną osobą, która udzieli informacji nt. prawdopodobieństwa zaburzeń rozwojowych u dziecka.
Pozdrawiam, życzę powodzenia. JPluta