Strach przed wyjściem z domu po napadzie

Dobry wieczór. Moja przyjaciolka zostala napadnięta przez jakiegoś wariata. Szczęśliwie nic jej się nie stali, ale teraz boi się wszystkiego co się rusza, nie chce sama wychodzić z domu, spać nie może. Jak mogę jej pomoc? Sprawę utrudnia fakt ze dzieli nas setki km i jedyjedyny kontakt to telefon lub skype/FB. Biedna jest przerażona a ja juz nie wiem co jej powiedziec.

Dzień dobry!

Proszę zachęcić koleżankę do osobistej wizyty u psychologa i podjęcia psychoterapii. Niestety, możliwe jest nasilanie się i/ lub utrwalenie objawów zespołu stresu pourazowego.

Pozdrawiam!

Objawy mogą być podobne do traumy pourazowej, dlatego zachęcam do konsultacji z psychologiem. Wsparcie praca nad odzyskaniem poczucia bezpieczeństwa i sprawstwa powinno przynieść szybka ulgę i powrót do normalnego funkcjonowania.