Związek z osobą paranoidalną

Jestem w związku z osoba, która wydaje mi się osoba paranoidalną czy paranoiczną, spełnia wszystkie 17 punktów - 12 w całości, 5 w części, np robiłem dla niej zdjęcia obiektów, które chciała zabytkowe wskazane domy na ulicy, przypadkowo na jednym ze zdjęć jest cień przechodnia - kobiety, jej interpretacja: ze mam kochankę a to jej cień, takich przykładów dziesiątki, żadne wyjaśnienie nie dociera ona wie lepiej, jest nieomylna, co ja mogę z tym zrobić

Dzień dobry!

Ta osoba powinna zgłosić się do lekarza psychiatry oraz do psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!