Czy powinienem obawiać się testów psychologicznych?

Witam mam 18 lat i chciałem się spytać otóż w nocy byla nie fajna sytuacja gdzie bliska mi osoba została napadnięta i dość mocno obita po paru minutach myślenia o tym zaczęło mi się zbierać na wymioty ciśnienie mi skoczylo dośc mocno bo aż uszy mi zatkało i nic nir widziałem ostatecznie zwymiotowałem żadnych chorób na podłożu psychicznym nie mam a to była pierwsza taka sytuacja. A moje pytanie brzmi, zamierzam w przyszłym roku startować do szkoły głównej służby pożarniczej a w przyszłości zostać strażakiem no a żeby się dostać trzeba przejść testy psychologiczne, czy mam się czegoś obawiać?

To była bardzo wyjątkowo i nieprzyjemna sytuacja, nic dziwnego, że mocno to Pan przeżył, co objawiło się m.in. problemami fizycznymi. To przeżycia i emocje, naprawdę różnie ludzie reagują na takie trudne doświadczenia. Dobrze by było, aby mógł Pan z kimś o tym porozmawiać, opowiedzieć komuś co Pan przeżył. Niekoniecznie terapeucie czy psychologowi, ale jakiejś zaufanej osobie, która Pana wysłucha. To często b. pomaga. I ważne by siebie obserwować, jak Pan po tym funkcjonuje, czy coś się zmieniło itd. Nie sądzę, aby po jednorazowym incydencie, gdzie Pana reakcje były uzasadnione, miał Pan trudności z dostaniem się do straży. Testy psychologiczne niech Pan zrobi uczciwie, z troski o samego siebie, aby ew.nie pchać się w coś, co mogłoby nie być dla Pana korzystne. Jednak jeśli nie zauważy Pan jakichś znaczących zmian w swoim funkcjonowaniu i przeżywaniu to raczej nie ma się czego obawiać. Powodzenia.