Strach przed zasypianiem w samotności

Witam! Mam pewien problem. Otóż gdy chcę zasnąć, zaraz myślę o jakiś strasznych rzeczach i postaciach, oraz wydaje mi się, że ktoś na mnie patrzy. Gdy ktoś jest w pokoju to mogę zasnąć normalnie, ale gdy tylko wyjdzie, to zaraz mam atak strachu. Zawsze musiałem spać z kimś w jednym łóżku albo pokoju. Mam już tego dość. Proszę o pomoc. Chce w końcu móc zasnąć!

Proszę umówić się na konsultację z wykwalifikowanym psychoterapeutą, najlpepiej pracującym w nurcie psychodynamicznym. Źródła objawów mogą być różne. Należy je rozpoznać, zriagnozować, a dopiero potem można je odpowiednio leczyć.