Stres i masturbacja a zaburzenia erekcji

Witam! Mam 32 lata i mam problem, który, wydaje mi się, ma podłoże w masturbacji. Potrafiłem masturbować się 2 razy dziennie. Mianowicie czuję, że od kilku dni mam problem ze wzwodem, stało się to całkiem nagle. Winą można obarczyć też stres, jakieś tam podłoże psychiczne, jednak boję się, że nabawiłem się problemu z potencją przez tę właśnie częstą masturbację. Podczas seksu nie osiągam pełnego wzwodu. Natomiast zauważyłem też, że nie osiągam wzwodu po przebudzeniu, nie wiem czym to jest spowodowane. Bardzo proszę o pomoc, gdyż zaczynam się obawiać co będzie dalej? Dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Jeżeli problemy z odbyciem stosunku pojawiły się tak nagle raczej nie można przypuszczać, aby to masturbacja była przyczyną problemów. Jest bardzo możliwe, że stres jest przyczyną występujących kłopotów. Natomiast warto wykonać przynajmniej podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia choroby ogólnoustrojowej (morfologia, badania ogólne moczu, poziom cukru, poziom enzymów wątrobowych) - badania te może zlecić lekarz rodzinny.
Natomiast jeżeli wyniki badań dodatkowych będą prawidłowe, sytuacje stresowe zakończą się a problem nadal nie ustąpi, wskazana będzie wizyta u terapeuty. Proszę również na ten temat porozmawiać ze swoją partnerką, może warto wprowadzić jakieś nowe techniki seksualne. Jednak w pierwszej kolejności proszę spróbować uporać się ze stresem, gdyż negatywne emocje mogą negatywnie wpływać na pożycie seksualne.
Pozdrawiam