Stres z powodu prawdopodobieństwa ciąży

Dzień dobry. Mam wielki problem, strasznie stresuję cię czy nie jestem w ciąży. W drugim dni miesiączki doszło do zbliżenia, co prawda był to sex oralny, chłopak miał wytrysk, później mnie dotykał, czy możliwe, aby przeniósł plemniki na palcach ? czy powinnam sie martwić? Miesiączki mam różnie, czasem co 30 dni czasem co 34 a niekiedy co 25-28. Zdarzenie miało miejsce 28 września, 26 października powinnam dostać miesiączkę a do tej pory jej nie mam , strasznie się martwię.

Dzień dobry!

Miesiączki w każdym wieku (szczególnie u młodej kobiety) mogą bywać nieregularne z różnych przyczyn, np. stresu, przemęczenia, chorób, zaburzeń hormonalnych itp. Jeśli jednak w ostatnich tygodniach doszło do współżycia lub w inny sposób mogło dojść do zapłodnienia powinna Pani zrobić test ciążowy - dostępny w każdej aptece, dużych drogeriach itp. Jego wynik nie jest ostateczny i wiążący, tak jak badanie ginekologiczne, ale bardzo prawdopodobny.

Zapłodnienie przez przeniesienie spermy na palcach jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne.

Jeśli planuje Pani dalsze kontakty z partnerem, a nie planujecie ciąży polecam wizytę u ginekologa ORAZ wybranie metody antykoncepcji.

Pozdrawiam!