Stresowanie się lekcjami w szkole

Witam stresuje sie lekcjami jezyka angielskiego w szkole bo jestem bardzo slaby z tego przedmiotu przed lekcjami trzesa mi sie rece nie moge sie skupic i serce mocniej chodz na lekcjach nie jest ta zle ale mimo to bardzo sie stresuje w domu tez caly czas o tym mysle

Jeśli problem jest bardziej ogólny i związany z lękiem przed ekspozycją społeczną i opinią społeczną- warto zgłosić się do psychologa i przepracować trudności zanim się nasilą.

Witam, rozumiem że stres odczuwa Pan jedynie przed lekcjami z języka angielskiego. Mimo to, że okazuje się że na lekcji "nie jest tak źle", wciąż się Pan denerwuje, jakby "na zapas". Proszę się zastanowić czym ten lęk jest powodowany, jak mu zaradzić. Czy miał Pan kiedyś trudności z innymi przedmiotami, jak Pan wtedy sobie poradził. Czy wystarczy gdy na przykład nadrobi Pan zaległości, może dodatkowe lekcje z zakresu w którym czuje Pan że ma trudności. Bardzo zależy Panu na dobrym wyniku. Może, jeżeli jest taka możliwość, porozmawiać z nauczycielem tego przedmiotu o swoich obawach. Jeżeli jest to lęk przed oceną, ma Pan trudności mówieniem w języku obcym (http://jezykipodroze.pl/barierawmowieniu.html), można spróbować technik relaksacyjnych. Pozdrawiam serdecznie