Stres podczas odpowiedzi w szkole

Witam!jak jestem w szkole i nauczyciel cos sie mnie pyta to podskakuje mi cisnienie czuje że mi jest gorąco i czasami ciezko mi odpowiedziec na pytania na które znam odpowiedz.Mam tez jakies zawsze jakies lęki przed takim np.wystąpieniem przed klasą czuje że mi serce wali itd. Cięzko mi tez sie skupic na czyms.Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić czy to jest jakas nerwica czy depresja?Robie sie tez zawsze czerwony czasami z byle powodu.Są może jakies leki homeopatyczne na to?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Objawy, które opisałeś są fizjologicznymi objawami stresu. A stres pojawia się u Ciebie w sytuacji ekspozycji społecznej. Zastanów się, czy może to wynikać na przykład z niskiego poczucia własnej wartości. Jeśli tak, to warto żebyś nad nim popracował.
Poza tym postaraj się jak najczęściej wyobrażać sobie na przykład sytuację, gdy nauczyciel wywołuje Cię do odpowiedzi. Wyobrażaj sobie, jak się wtedy zachowasz najdokładniej jak się da. Dzięki temu oswoisz się z lękiem i tym samym zmniejszysz natężenie stresu.
Pozdrawiam

Witam,

opisane objawy wskazują na lęk społeczny, jednak żeby potwierdzić diagnozę wymagana jest wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Leczyć można farmakologicznie lub za pomocą psychoterapii. Leczenie farmakologiczne ustala lekarz psychiatra.

Pozdrawiam