Boję się swojej nauczycielki

Witam. Mam 12 lat i jestem dziewczyną. Mamy nową panią od polskiego. Straszne się jej boję. Na jej lekcjach nie mówię, a jeżeli muszę to mówię cicho i ona mnie nie słyszy. W poniedziałek mamy zaplanowana dyskusję na temat szczęścia. Nie wiem co zrobić, żeby nie myślała że się nie przygotowałam. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Postaraj się nie skupiać na obecności nauczycielki - mów tak, jakby jej nie było w sali. Warto również, abyś często wyobrażała sobie to, jak odpowiadasz na języku polskim. Myśl o tym, co powiesz, jak się zachowasz - najdokładniej jak to możliwe. Dzięki temu "oswoisz" się z lękiem i Twój stres na lekcji będzie mniejszy.
Pozdrawiam

Witam cię Serdecznie,

Proponowałabym poprosić Mamę, żeby podeszła do Pani nauczycielki i dyskretnie powiedziała jej o Twoich obawach i lęku.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej