Stwierdzenie PCO po porodzie

Proszę o poradę.Leczyłam się na nadczynn.tarczycy-bezobjawów-thyrozolem, na insulinooporn-metforminą, na hiperprolaktyn-norprolac,oraz duphaston-neregularn.cykle.Jestem teraz rok po porodzie,+20kg, nieregularne cykle,tsh-0,005, ft4-1,53,anty TPO-337.Drugi endokryn.stwierdził PCO(bez hiperandrogenizmu,usg:trzon macicy w tyłozg.niejedn.echogen.ap trzonu 46,09,endometr-8,64,j.prawy 28,43x22,94 policystyczny,lewy-34,20x22,63pęcherzyk.dominujacy)mam brać metforminę i Yasminelle-których boję się brać.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować terapię zaleconą przez lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.