Suchy kaszel z odczuciem delikatnego ucisku w górnej części płuc
Witam, od paru miesięcy (z przerwami) męczy mnie suchy kaszel. Zazwyczaj jest on delikatny, z odczuciem delikatnego ucisku w górnej części płuc. Okresowo, np. teraz mocniejszy, czasem przez parę dni zanika. W międzyczasie dwa razy miałem robione rtg i raz TK (w związku z inną sprawą) - wychodziły prawidłowo. Zastanawiam się jakie dalsze kroki mogę podjąć, bo problem staje się dokuczliwy. Dodam, że nie palę papierosów. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Jeśli miał Pan wykonane RTG oraz CT klatki piersiowej a wyniki są prawidłowe, warto wykonać badania w kierunku innych przyczyn kaszlu, np. zakażeń pasożytniczych, alergii czy też choroby refluksowej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.