Surowa marchew dla 7-miesięcznej córki

Witam chciałam zapytac czy moge gotowac warzywa 7 miesiecznej corce al dente ? I czy moze juz jesc surowenp marchrwke

Generalnie marchewka, jeśli jest dobrej jakości nie powinna zaszkodzić. Można ją podać startą z surowym, tartym jabłkiem. Najważniejsze żeby wszystko było dobrze przetarte i rozdrobnione, inaczej nie zostanie strawione. Jednak należy obserwować córkę, bo każdy organizm reaguje inaczej. Jeśli będą jakieś niepokojące objawy to lepiej ugotować marchewkę. Jeśli chodzi o gotowanie al dente wstrzymałabym się do skończenia roczku. Córce cały czas kształtuje się układ pokarmowy i przyswaja do nowych potraw, więc mogą wystąpić problemy z trawieniem.