Sutki z dużą ilością gęstego utkania gruczołowo-tluszczowego z nieregularnymi pasmowatymi zagęszczeniami

MM :sutki gr-tł.z dużą ilością gęstego utkania gruczołowo-tluszczowego z nieregularnymi pasmowatymi zagęszczeniami o cechach mastopatii torbielowato- włoknistej bez dających się wyodrebnić zmian ogniskowych i bez widocznych skupisk mikrozwapnień. Czy w tym badaniu mozna określić rodzaj guzka jak jest sugerowane wyżej? To dla mnie b.ważne. Mam 51 lat i od ok 2 biorę tabletki antykoncepcyjne. Moja siostra miała DCIS DUCTAL CARCINOMA IN SITU (non-invasive) czy jestem zagrożona ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że skoro Pani siostra miała raka sutka, to zdecydowanie ma Pani wyższe ryzyko zachorowania niż inne kobiety w populacji. Podany wynik nie wskazuje jednak na nieprawidłowości, które mogłyby być wynikiem nowotworu. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Powinna Pani jednak regularnie powtarzać badania profilaktyczne.