Swędząca obręcz na obrzeżach plamy po ugryzieniu

Zostałam przez cos ugryziona , nagle uklucie, nie znalazłam kleszcza, maly czerwony punkt, który zamienił się w 1 cm blady obrzęk. Po kilku godzinach pojawia się czerwona goraca plama ok 5 cm średnicy. Następnego dnia na obrzeżach plamy czerwona wypukła swędząca obręcz, ktora utrzymuje się juz drugi dzień. Nic się juz nie powiększa. Jestem w 26 tyg ciąży, co mam dalej z tym robić? Obawiam sie ze to bolerioza.

Witam obraz nie przypomina rumienia ale rozumiem obawy związane z ciążą. Ponieważ w przypadku boreliozy przeciwciała pojawiają się po miesiącu dopiero. Sugeruje ltt borelia w synevo bo to można teraz zrobić.