Swędzący odbyt przy stosowaniu antybiotyku Cipropol

Witam, Od jakiegoś czasu , nie potrafię zdrowo wypróżnić się. Rzadko mam ochotę, a jak już przyciśnie ( najczęściej po kawie) to pojawia się biegunka. Do tego pojawił sie problem swędzącego odbytu. 3 tygodnie temu skoćzyłem przyjmować antybiotyk Cipropol. W trakcie kuracji ( 10 dni) nie przyjmowałem żadnych osłonowycjh leków. Czy to może mieć jakiś związek z moimi dolegliwościami ? Proszę o pomoc lekarza , który mógłby mi coś doradzić, a nie tylko zasugerować wizytę u lekarza. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, radzę Panu wykonać badania dodatkowe na początek morfologię krwi i np USG jamy brzusznej. Ogólnie antybiotyki mogą spowodować biegunkę gdy nie ma leku osłonowego. Wizyta u lekarza jednakże jest konieczna. Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
przede wszystkim- internet nie jest od tego, żeby leczyć- bo to wymaga zbadania pacjenta. W pana przypadku możliwe, że ma to związek z antybiotykami- proszę spróbować kupić w aptece probiotyk, pomóc mogą też naturalne probiotyki- ogórki kkiszone albo kapusta kiszona. Jeśli to nie pomoże- lepiej skonsultować się z lekarzem. Świąd może mieć związek z podrażnieniem skóry odbytu biegunką.