Swędzenie i szczypanie języka

jezyk swedzi i szcypie, i czuje na n im chrostki co to moze byc i czym leeczyc, plukanie szlawia i przemywanie spirytusem pomoze?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Działanie po omacku nie znając przyczyny występujących objawów nie jest dobrym pomysłem - a już na pewno nie przecieranie ich spirytusem co dodatkowo może podrażnić miejsca zmienione chorobowo.
Powinien się Pan zgłosić do swojego lekarza rodzinnego lub dermatologa, który będzie mógł zobaczyć i ocenić opisywane przez Pana zmiany.
Bez rewizji wzrokowej nie jest możliwe ustalenie przyczyny i charakteru zmian w obrębie jamy ustnej.