Swędzenie i szczypanie języka

jezyk swedzi i szcypie, i czuje na n im chrostki co to moze byc i czym leeczyc, plukanie szlawia i przemywanie spirytusem pomoze?
ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Działanie po omacku nie znając przyczyny występujących objawów nie jest dobrym pomysłem - a już na pewno nie przecieranie ich spirytusem co dodatkowo może podrażnić miejsca zmienione chorobowo.
Powinien się Pan zgłosić do swojego lekarza rodzinnego lub dermatologa, który będzie mógł zobaczyć i ocenić opisywane przez Pana zmiany.
Bez rewizji wzrokowej nie jest możliwe ustalenie przyczyny i charakteru zmian w obrębie jamy ustnej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
to może być grzybica jamy ustnej. Bez recepty na lek w zawiesinie się nie obejdzie. Trzeba skorzystać z pomocy lekarza.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy