Swędzenie odbytu u 54-latki

Witam Swędzi odbyt ale tylko w nocy zmieniłam proszek zmieniłam mydło parę razy smarowałam Proktochemolanem ale była chwilowa ulga Proktologa wizyta jest wyznaczona na 31 maja proszę o pomoc Pozdrawiam Anna

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jakiekolwiek postępowanie będzie można zaproponować dopiero po wykonaniu badania lekarskiego. W przypadku długiego czasu oczekiwania proponuję kontakt z lekarzem rodzinnym, toaletę okolicy odbytu po każdym wypróżnieniu, ew. stosowanie dostępnych bez recepty maści/czopków na hemoroidy.