Swędzenie okolic intymnych po antybiotykoterapii

W połowie grudnia brałam antybiotyk na zapalenie gardła. Po jego zażyciu zaczęłam czuć świąd odbytu, ból przy wypróżnianiu oraz świąd i zaczerwienienie miejsc intymnych. Myślałam, że maści mi pomogą, lecz objawy nie ustąpiły. Wymaz gardła wykazał małą ilość drożdży. Ginekolog przepisał mi Flumycon. Wczoraj zjadłam pierwszą tabletkę i dzisiaj czuję dość ból głowy, mdłości. Czy powinnam dalej brać tabletki mimo działań niepożądanych"? Czy Flumycon jest bezpieczny?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Są to często występujące działania niepożądane tego leku. Powinna Pani kontynuować leczenie lub w przypadku nasilenia się objawów, ponownie skontaktować z lekarzem, który przepisał lek.