Sygnał rdzenia szyjnego niezupełnie jednorodny
....powierzchni stawowych w stawach miedzykregowych wielopoziomowo. Sygnal rdzenia szyjnego niezupelnie jednorodny bez wyodrebniajacych sie zmian ogniskowych w badaniu przegladowym. Prosze o inf. czy powinnam jak najszybciej udac sie do lekarza czy moze nie jest to pilne. Rezonans zostal zrobiony poniewaz dokuczaja mi bole szyi, czesto promieniujace do glowy i czasami bardzo silne. Dziekuje bardzo!

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam,
najprawdopodobniej wymaga Pani leczenia planowego.
Przewlekłe występowanie dolegliwości sugeruje, że ma Pani najprawdopodobniej problem mięśniowo - powięziowy. Dolegliwości bólowe głowy mogą mieć bezpośredni związek z dyskopatią odcinka szyjnego kręgosłupa.
Konieczne jest uzupełnienie wywiadu chorobowego i badanie lekarskie.
Możliwe, że Pani dolegliwości związane są np z brakiem ergonomii miejsca pracy.