Sześciokrotne karmienie dziecka na dobę

Witam Mam kilka pytań odnośnie karmieniem mojej 3,5 miesięcznej córeczki. Czy może być 6 karmień na dobę jeśli dziecko nie pokazuje częściej i czy jeśli będzie 6 to nie wpłynie na laktację? Czy budzić w nocy do karmienia jeśli minęło 6 godzin. Jeśli nie to czy jak minie np 7 czy wcale nie budzić? Jeśli nie budzić to czy odciągać laktatorem ? Czy w dzień może być 3,5 - 4 godziny przerwy w karmieniu? Ile ml na dobę powinno jeść niemowlę w tym wieku

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze może być tyle karmien, nie trzeba wybudzać w nocy, jeśli w nocy piersi są bardzo obrzmiale od dłuższej przerwy to można użyć laktatora, jes!i chodzi o ilość mleka to sprawa bardzo indywidualna, ale ok 90-120 ml.
Pozdrawiam