Czy ro normalne, ze dziecko nie budzi się na karmienie?

Moj 3 tygodniowy synek wstaje ma problemy ze wstawaniem w nocy na karmienie. W ciągu dnia potrafi zjeść 120 ml mleka co około 3 godziny czasami zdarza się ze je 150 ml . W nocy ciężko go dobudzić na karmienie i ledwo zjada wtedy 80 ml czy to normalne ? Powinnam się martwić może robić mu częstsze przerwy w nocy między kamieniami ? Synek jest na mleku modyfikowanym

Redakcja abcZdrowie

Witam, zdarza się, że dzieci nie budzą się na nocne karmienie. Wówczas należy wybudzać je lub karmić na tzw. „śpiocha”, gdyż najdłuższy odstęp czasu pomiędzy karmieniami u noworodka powinien wynosić nie więcej niż 4 godziny. Jednak, jeśli nie zawsze jest to możliwe, to jeszcze nie powód do zmartwień, natomiast należy pamiętać o tym, by kontrolować wagę i przyrosty dziecka. Szczególnie jest to istotne w przypadku dzieci z niedowagą lub urodzonych przedwcześnie. Więcej o karmieniu nocnym w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/do-kiedy-karmic-dziecko-w-nocy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.