Szpecący trądzik i świecąca się skóra

Mam 18 lat nigdy dotąd nie miałam problemów z cerą ale od jakiegoś czasu zaczęły ją szpecić krostki zwłaszcza na brodzie nosie i czole, postanowiłam walczyć z nimi od środka i zaczęłam pić bratek wypiłam już 2 opakowania teraz zaczynam 3 moja cera gwałtownie pogorszyła się zaczęły wyskakiwać pojedyncze krostki mam wrazenie ze na policzkach mam delikatnie popekane krwinki drobne krostki takie jakby biale podskorne i te czerwone pojedyncze nie wiem co mam robić by doprowadzić twarz do ładu?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zalecam wizytę u lekarza dermatologa. Lekarz po obejrzeniu zmian skórnych będzie mógł zaproponować właściwą metodę leczenia: oprócz leków stosowanych miejscowo (w postaci maści, kremu), w przypadku występowania bardziej nasilonych zmian jest możliwe włączenie leków doustnych (np. antybiotyków). Właściwie poprowadzona terapia według zaleceń lekarza pozwoli uniknąć powikłań pod postacią przebarwień czy też blizn potrądzikowych. Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl